Rejs dookoła Bałtyku

2014-05-26
Północna Europa może się poszczycić świetnymi wodami, nadającymi się do żeglugi. Zarówno Bałtyk, jak i Morze Północne, to akweny, które mogą dać dużo frajdy miłośnikom żeglowania.

Z polskiej perspektywy najciekawsze są oczywiście rejsy po Bałtyku. Zaplanowanie takiego rejsu nie musi być trudne, wystarczy zorientować się w aktualnej ofercie firm organizujących tego rodzaju wyprawy. Dzięki temu jacht będzie dowodzony przez fachowca, który zadba o bezpieczeństwo i sprawi, że urlop na morzu stanie się pasjonującym przeżyciem.
 
Bałtyk zachwyca pięknem i wspaniałością bogatego krajobrazu. Od strony morza można odkryć najbardziej ekscytujących porty, dzikie plaże szwedzkiego wybrzeża i przepiękne fiordy północnej Szwecji i Finlandii. Miasta takie jak Sztokholm, Tallin czy Helsinki wyglądają zupełnie inaczej, kiedy przybywamy do nich od strony morza. Jeżeli mamy dość czasu, by wybrać się w morską podróż podczas której odwiedzimy te miasta, możemy być pewni, że rejsy po Bałtyku staną się w przyszłości naszym ulubionym sposobem na spędzanie urlopu.