szkolenia żeglarskie

Szkolenia żeglarskie w Polsce

2014-07-20

Żeglarstwo dla wielu stało się wielką, życiową pasją. Powodów takiego stanu rzeczy nie trzeba jednak szukać zbyt długo – wszak piękno tego sportu widoczne jest nawet dla najbardziej zatwardziałych szczurów lądowych, którzy ani razu nie postawili stopy na pokładzie jachtu.

Wiatr, letnie słońce, tafla jeziora, rzeki, kanału bądź morza, a do tego możliwość poznania najbardziej urokliwych zakątków świata – wszystko to żeglarstwo oferuje każdemu swojemu miłośnikowi. Warto jednak pamiętać, że aby móc cieszyć się ze wszystkich tych uroków, musimy posiadać dokumenty uprawniające nas do sterowania jednostkami pływającymi. Na szczęście ich zdobycie nie jest trudne – szkolenia żeglarskie organizowane są w naszym kraju przez wiele firm, a zdobycie najniższych patentów leży

w zasięgu możliwości każdego chyba entuzjasty żeglowania. Szkolenie żeglarskie, poza tym, że są okazją do zdobycia patentów potrzebnych do rozwijania tej pasji, stanowią również doskonały sposób na spędzenie wakacji lub urlopu – tym bardziej, że o patent żeglarza jachtowego ubiegać się możemy już od czternastego roku życia.