Czas na relaks, czas na czarter jachtu!

2014-12-30

W dzisiejszym, stale pędzącym świecie coraz trudniej o chwile spokoju, wyciszenia, refleksji. Nawet kiedy mamy kilka dni wolnego zazwyczaj marnujemy go na bierne rozrywki. A można przecież inaczej. Pomysłem na atrakcyjne spędzenie czasu i znalezienie spokoju może być czarter jachtu. I to niekoniecznie w Polsce - do wyboru mamy bowiem wiele możliwości.

Chcąc odpocząć w bardziej egzotycznych rejonach świata możemy z powodzeniem wybrać się w rejs po którymś z ciepłych mórz (np. po Adriatyku, Morzu Śródziemnym lub Karaibskim). Istnieją specjalne serwisy, które pomagają w znalezieniu odpowiedniego czarteru. Dzięki współpracy z wypożyczalniami jachtów w różnych krajach możemy wybierać spośród różnych dostępnych opcji, mamy również gwarancję, że na miejscu nie spotka nas żadna niemiła niespodzianka. Dzięki temu nasza wyprawa będzie czystą przyjemnością i relaksem.

Świetnym pomysłem jest czarter jachtu razem z grupą bliskich przyjaciół - wówczas koszty rozkładają się na większą ilość osób, zaś my mamy pewność, że spędzimy miło czas. Oczywiście istnieją pewne wymogi, które musimy spełnić zanim uda nam się wyczarterować jacht. Przede wszystkim ktoś musi statkiem nawigować, potrzebne są więc odpowiednie uprawnienia. Obecnie ich wyrobienie nie jest żadnym problemem, gdyż w różnych miejscach kraju działają specjalne szkoły żeglarskie, gdzie przez cały rok trwają kursy pozwalające zdobyć patenty żeglarskie potrzebne do samodzielnego nawigowania jachtem.