Lato coraz bliżej, warto zapisać się na kursy motorowodne

2016-02-17
Bezpieczne obsługiwanie jachtu motorowodnego nie jest łatwe. Tak jak kierowca prowadzący samochód musi nauczyć się przepisów obowiązujących na drodze i obsługi pojazdu, tak osoba chcąca pływać skuterem wodnym po śródlądowych akwenach czy morzu, musi również przejść stosowne szkolenie motorowodne. W Polsce rokrocznie w okresie wiosenno-letnim organizowane są specjalne kursy, na których przyszli adepci pływania jachtem motorowodnym zdobywają stosowną wiedzę.

Na kursy motorowodne najlepiej zgłosić się do instytucji, która od lat zajmuje się organizacją szkoleń. Doświadczona kadra instruktorów fachowo prowadzi zajęcia teoretyczne, przyswajając kursantom niezbędną wiedzę z zakresu przepisów obowiązujących na wodzie i obsługi jachtów motorowodnych. Najciekawsza i najbardziej emocjonująca jest praktyka. Uczestnicy uczą się bezpiecznego manewrowania łodziami i sprawnej ich obsługi. 

Szkolenia motorowodne są przeznaczone dla wszystkich chętnych, którzy ukończyli 14 lat. Zakończone są egzaminem, którego pozytywny wynik uprawnia do wydania patentu sternika motorowodnego. Jego posiadacz może pływać jachtami wyposażonymi w silnik o dowolnej mocy po śródlądowych akwenach wodnych, a także po morzu, w odległości 2 mili morskich od brzegu. Ukończenie kursu motorowodnego może się okazać niezwykle przydatne, dlatego warto się na nie wybrać.