Sezon czarterowy w Grecji

2016-02-17

Jeśli w kraju długość linii brzegowej wynosi więcej niż 15000 kilometrów, a wyspy obejmują 20 procent powierzchni, to znaczy tylko jedno: jest to idealne miejsce do uprawiania żeglarstwa i czarteru jachtu. Tym niezwykłym krajem jest Grecja. 

Ile trwa sezon czarterowy w Grecji?


Sezon rozpoczyna się wcześnie - w marcu. W Polsce wówczas często leży jeszcze śnieg, a w Grecji temperatura powietrza stopniowo rośnie. Sezon w Grecji kończy się dopiero w październiku. Mamy więc kilka pełnych miesięcy na czarter w Grecji i przeżycie niezapomnianej przygody. 


Najbardziej popularne rejony


Do ulubionych rejonów żeglarzy czarterujących jachty w Grecji należy łagodne Morze Jońskie z Korfu i Lefkas. Żeglowanie po Morzy Jońskim jest spokojne i przewidywalne - wiatr Meltemi jest słaby. Nie ma fal, a w sierpniu średnia temperatura morza wynosi aż 25 stopni. Również temperatura powietrza w letnich miesiącach jest bardzo wysoka. Popularna wśród doświadczonych żeglarzy jest Zatoka Sarońska i Cyklady z portem w Atenach. Na Cykladach nawet w miesiącach letnich wieje silny wiatr i warto przed wypłynięciem z portu zapoznać się z prognozą pogody. 

Zalety czarterowania jachtu w Grecji


Do Grecji przyciąga nie tylko niepowtarzalny klimat, wspaniałe jedzenie w tawernach, wino i piękne krajobrazy, ale również niskie opłaty portowe i darmowe cumowanie. Po więcej szczegółów najlepiej udać się na strony firm oferujących czartery w Grecji - np. Pro Skippers.