Ile kosztuje rejs po Bałtyku?

2016-03-29

Pomimo tego, że rejsy po Morzu Bałtyckim stają się coraz popularniejsze i coraz chętniej oddajemy się spędzaniu wolnych chwil na pełnym morzu, czy to chociażby w postaci rejsów turystycznych czy też rozwijaniu własnych umiejętności jako morskiego sternika jachtowego, to wciąż rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę z rzeczywistych kosztów uczestnictwa w tego typu rejsach. Ile kosztuje rejs po Bałtyku i z jakim wydatkiem musimy się liczyć decydując się na niego?

Kurs dookoła portu?

Co prawda największą popularność rejsów po Bałtyku możemy dostrzec we wszystkich dużych ośrodkach nadmorskich, w których to oferowane są rejsy maksymalnie kilkugodzinne – za taki rejs po najbliższych wodach musimy zapłacić do około 200,-zł za osobę, choć niczym niezwykłym nie są również rejsy trwające niespełna godzinę za kilkadziesiąt złotych.

All inclusive?

Znacznie bardziej zaawansowane rejsy trwające przynajmniej kilka dni (najczęściej w okolicach tygodnia) to wydatek w okolicach 1-1,2 tysiąca złotych.  Jeżeli ma to być rejs kwalifikowany jako „all inclusive” to koszty rosną nawet do dwóch tysięcy złotych!

Kursy szkoleniowe - rejsy po Bałtyku

Jeszcze inaczej wygląda cena rejsów szkoleniowych na morskiego sternika jachtowego. Musimy w takim wypadku liczyć się z wydatkiem w okolicach tysiąca złotych, jednak wszystko zależy tutaj od ilości zajęć w ramach danego kursu. W powyższą kwotę nie są przeważnie również wliczone końcowe egzaminy.