Aktywny wypoczynek - czarter jachtów

2016-03-22

Coraz więcej ludzi ceni sobie aktywny wypoczynek. Jednym z ciekawych sposobów na rozrywkę jest czarter jachtów. Jednak zanim zdecyduje się na przykład na czartery jachtów w Grecji to trzeba poznać najważniejsze zasady dotyczące właśnie wynajmowania jachtów.

Po pierwsze wybierając firmę czarterową nie można sugerować się tylko i wyłącznie ceną, ale trzeba patrzeć także na jakość obsługi, wyposażenie jachtu oraz to czy dana firma zapewnia serwis na szlaku.

Drugą bardzo istotną kwestią jest wybór typu jachtu na jakim będzie się pływać. Wybór jachtu zależy od wielu różnych czynników takich jak: kwota, jaką się dysponuje, liczby załogi, preferencje do rodzaju żeglugi czy też doświadczenia załogi. Wszystkie te cechy mają znaczny wpływ na rodzaj jachtu, jakim będzie można popłynąć.

Poza tymi sprawami bardzo istotne jest to, aby zwracać uwagę na całkowitą cenę za czarter oraz co znajduje się w tej cenie (silnik, środki czystości) oraz jaka jest kaucja za ewentualne zniszczenia. Zanim wpłaci się jakiekolwiek pieniądze trzeba zwrócić uwagę na treść umowy i bardzo dokładnie ją przeczytać. Dodatkowo zanim wyruszysz w rejs sprawdź czy jacht nie ma jakiś uszkodzeń, a jeżeli je ma to spisz je w protokole zdawczo-odbiorczym. Dzięki zachowaniu tych zasad czarter jachtów w Grecji na pewno będzie miłym przeżyciem.